Polskie Radio Gdańsk (pełna nazwa: Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia w Gdańsku – Radio Gdańsk SA) używa do identyfikacji antenowej nazwy Radio Gdańsk. Jest jedną z 17 samodzielnych rozgłośni publicznego radia, realizujących odrębne programy regionalne nadawane na teren poszczególnych województw.

Radio Gdańsk nadaje swój całodobowy program w województwie pomorskim. Jest słyszalne także w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Posiada korespondentów w Słupsku, Człuchowie, Kwidzynie i Elblągu.

Obok realizacji programu Radio Gdańsk prowadzi działalność nagraniową. Dysponuje studiami nagraniowymi, z których korzystali m.in.: zespół Vader, Myslovitz, Anita Lipnicka i John Porter, Jean-Michel Jarre, Jan Kaczmarek.

Radio Gdańsk istnieje od wiosny 1945 roku – początkowo jako stacja samodzielna, następnie oddział Polskiego Radia, który przygotowywał kilka godzin programu, by w pozostałym czasie retransmitować jedynie program ogólnopolski. W latach 80. przygotowywało i nadawało takie audycje jak: “Studio Bałtyk” (częściowo na wspólnej antenie z rozgłośniami w Koszalinie i Szczecinie), “Gdańsk zaprasza”, “Gdańska Agronomówka”, “Z boisk i stadionów”. Od 1993 roku Radio Gdańsk działa w formie spółki akcyjnej. 100% akcji spółki należy do Skarbu Państwa.

www.radiogdansk.pl