Z ogromną przyjemnością informujemy, że zawody Velo Queen 2020 zorganizowane będą ze wsparciem Miasta Gdańska! Dziękujemy za zaufanie! Jesteśmy dumni, że to właśnie Miasto Gdańsk jest gospodarzem naszej imprezy!

 

miasto gdańsk velo queen

 

Gdańsk to miasto wyjątkowe. Miasto z ponad 1000 letnią tradycją. Z historią tak bogatą, że starczyłoby jej na obdzielenie kilku innych, porównywalnych wielkością miast. Jednocześnie goście, którzy tłumnie przybywają każdego roku, podkreślają unikalny charakter Gdańska – panuje tu niepowtarzalna atmosfera, dodatkowo świadcząca o wyjątkowości miasta.

Gdańsk to stolica aglomeracji liczącej ponad 1 mln ludzi. Wraz z Sopotem i Gdynią tworzy Trójmiasto. Umiejscowienie przy ujściu Wisły uczyniły z Gdańska, już w średniowieczu, jednego z najważniejszych członków Hanzy oraz sprawiła, że był grodem niezwykle, jak na tamte czasy, bogatym. Choć historia nie oszczędzała Gdańska, to po każdej katastrofie naturalnej, wojnie czy pożarze, miasto zawsze się odbudowywało. Powstawało niczym Fenix z popiołów. To przecież w Gdańsku rozpoczęła się II Wojna Światowa. To w Gdańsku wyrwano pierwszą cegłę z Muru Berlińskiego, a Solidarność zapoczątkowała upadek reżimów komunistycznych w całej Europie  rodkowej. Czas, obfitujący w tak liczne wydarzenia, kształtował na przestrzeni wieków charakter mieszkańców Gdańska. Mimo zawirowań i migracji, dziś wciąż  dańszczanie to ludzie ponad wszystko ceniący wolność, otwartość i możliwość wyrażania własnych opinii. Mają odwagę głośno mówić „Nie” nawet w obliczu najbardziej niesprzyjających okoliczności.