Velo Queen to impreza dla kobiet! Chcemy pokazywać fajne, aktywne kobiety, których pasją jest kolarstwo oraz fajnych mężczyzn wspierających kobiety!

Nasi Ambasadorzy:

aktywne bliźniaczki velo queen zawody dla kobietAktywne Bliźniaczki, czyli Aneta Czepek i Wioletta Zawistowska – na co dzień mamy i kobiety pracujące. Uwielbiają sport i każdą wolna chwilę spędzają aktywnie biegając, morsując, pływając czy jeżdżąc na rowerze. Rower kochają miłością największą. Dwa kółka dają im wolność, czas tylko dla siebie, oczyszczenie głowy i możliwość obserwowania świata z innej perspektywy.

Obserwujcie Aktywne Bliźniaczki na Instagramie!

 

 

ministra kolarstwa velo queen Ministra Kolarstwa, czyli Ewa Kołodziej – propagatorka kolarstwa wśród kobiet, autorka mazowieckich projektów “Babska Szosowa Środa z Ministrą” i szkoleń dla zupełnie początkujących na szosie dziewczyn. Uczy też technicznej obsługi roweru, wkręca w ściganie te nieprzekonane do ścigania, przekonuje do jazdy w butach wpinanych. Jest też kapitanką (przy okazji: kocha feminatywy) drużyny #dziewczyny_Ministry, instruktorką kolarstwa i trenerką w #twojtrenersportowy. Kiedyś zawodniczka kolarstwa górskiego, dziś szkoli nowe adeptki kolarstwa.

Obserwujcie Ministrę na Instagramie!

 

 

 

velo queen gdańskMichał Felon – związany z kolarstwem amatorskim od 2004 roku – głównie kolarstwo MTB, ale również szosowe. W 2006 wspólnie z trójką kolegów założył klub Kolarski Trek Gdynia, który istnieje po dzień dzisiejszy. W roku 2010 jako alternatywę do kolarstwa zaczął biegać i uprawiać triathlon. Od roku 2019 prowadzi treningi biegowe pod nazwą biegamy “#BiegaMy” oraz treningi Kolarstwa MTB po nazwą “Treningi MTB z #ZdrowyRower“. Bierze udział w większości imprez sportowych, w tym głównie kolarskich, organizowanych w naszej części kraju. Podczas Velo Queen 2020 Gdańsk Michała spotkacie w formule MIX!

Obserwujcie Michała na Instagramie!

 

 

 

trimama velo queen gdańsk natalia wodynskaNatalia Wodyńska – Stosik – TriMama & Paweł Stosik

Aktywni rodzice trójki dzieci (Marysia 8 lat, Ania 6 lat i Adaś niespełna 2 lata). Oboje propagują zdrowy i sportowy styl życia.  Amatorzy triathloniści, swoją pasją i energią zarażają innych. Autorski projekt “TriMama budzi Gdańsk” to od ponad 3 lat niedzielne poranki na sportowo. Razem z grupą biegają, chodzą z kijami nordic walking a ostatnio również morsują. Swoje działania kierują zwłaszcza do osób rozpoczynających przygodę z aktywnością, albo które wracają do niej po przerwie. Śmieją się, że trenują na zakładkę, ale uwielbiają wspólne treningi i przejażdżki rowerowe. Tylko wtedy ktoś musi się zaopiekować całą trójką 🙂

Natalia ponad 7 lat temu przeszła operację usunięcia guza mózgu. Wie, że wygrała drugie życie i mimo tego, że żyje bez węchu i smaku to życie widzi w kolorach i chce dalej mnożyć dobro, którego sama doświadcza każdego dnia. Angażuje się charytatywnie. Kilkakrotnie organizowała świateczne akcje charytatywne oraz dwukrotnie Charytatywny Bieg “Piątka od serca”, który podczas ostatniej edycji zgromadził ponad 450 biegaczy. Wokół bloga i fanpage Natalii zgromadziła się bardzo duża społeczność. Jest założycielką oraz Prezesem Zarządu Fundacji TriMama. Zaglądajcie na profile TriMamy: na Facebooku oraz na Instagramie!

sylveska velo queenSylwia Rogiewicz – Sylveska – Sylwia to mieszkanka Sopotu. Od kilku lat jeździ na rowerze i propaguje kolarstwo wśród kobiet.  Lubi hiszpańskie górki i większość już podjechała, ale lokalne kaszubskie i żuławskie trasy również chętnie przemierza.Instruktor indoor cycling, instruktor jazdy na rolkach, uczestnik zawodów rolkowych i biegowych. Miłośniczka koloru różowego i dobrej herbaty.

Obserwujcie Sylwię na Instagramie!

Aga Patoka mtb szosa velo queenAga Patoka – czynna, ambitna zawodniczka kolarstwa górskiego, nieraz próbująca rywalizacji w kolarstwie szosowym. Założyła szkółkę kolarską MTB KIDS w Gdyni. Jest twórczynią darmowego projektu szosowego “WKRĘĆ SIĘ DZIEWCZYNO – weź szosę i kask”, na których cyklicznie wyjeżdża z dziewczynami za miasto pomagając początkującym kolarkom opanować umiejętności jazdy w grupie i nabrać pewności siebie. Z wykształcenia absolwentka AWFiS w Gdańsku, instruktorka kolarstwa górskiego, instruktorka treningu personalnego.

Obserwujcie Agę na Facebooku i Instagramie!

działaj inspiruj agata mikołajczyk velo queenAgata Mikołajczyk z Działaj. Inspiruj.! Zakręcona na punkcie rowerów. Triathlonistka, kolarka na poziomie amatorskim. Instruktorka zajęć indoor cycling. Zgodnie z maksymą “Działaj. Inspiruj” regularnie trenuje, startuje i marzy o sportowych podbojach. Na piąty sezon triathlonowej przygody wymarzyła sobie start na pełnym dystansie (Moraviaman Triathlon). Róż będzie bardzo mocno jej towarzyszył w tej przygodzie!

Obserwujcie Agatę – Działaj. Inspiruj.

 

 

 

 

 

Tamara Górecka-Werotamara górecka weróńska profidea dla kobiet velo queenńska – pierwsza w Polsce kobieta wykonującą zawód bikefitterki! Tamara to nietuzinkowa postać w świecie rowerowym, która stała się symbolem kobiecej siły i wytrwałości, w tym zdominowanym przez mężczyzn sporcie. Dyplomowana fizjoterapeutka, ukończyła wiele kursów zagranicznych i zdobyła najwyższe certyfikaty w bikefittingu. Posiada absolutnie unikalną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Autorka artykułów branżowych w magazynach rowerowych (bikeBoard, Magazyn Szosa i Magazyn Rowerowy). Tamara Górecka-Werońska to również inicjatorka i współzałożycielka inicjatywy Profidea dla Kobiet w Krakowie. Prowadzi treningi rowerowo-szosowe, jest również przewodnikiem rowerowym. Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym i MTB firm farmaceutycznych.Tamara jest także organizatorem konferencji kolarskich i wykładowcą zagadnień z zakresu bikefittingu. Motywuje, a przede wszystkim inspiruje, bowiem jako bikefitterka wie jak wskrzesić ognień w sercach i umysłach innych ludzi. Nominowana do Osobowości Roku 2019 przez czytelników Gazety Krakowskiej.

velo queen 2020 gdanskBeata Jarmołowicz – Beata o sobie: “Mam 50 lat i jestem mamą trójki chłopców, dwóch dorosłych (28 i 25) i 8-latka. Jestem Architektem i Rzeczoznawcą Majątkowym, w pracy spędzam 8 godzin, a trenuję głównie wieczorami oraz w weekendy. Uprawiam triathlon od 5 lat, a moją ulubioną dyscypliną jest kolarstwo, które rozwijam jako odrębną pasję jeżdżąc na zgrupowania do Hiszpanii, biorąc udział w tzw. weekendowych „ustawkach” i startując w zawodach kolarskich.

W Trójmieście mamy idealne warunki do trenowania kolarstwa: w pięknych lasach TPK można jeździć na mtb, gravelu czy przełaju. Na pobliskich Kaszubach lub kultowej pętli Reja można szlifować formę na szosie, a na płaskich i zawsze wietrznych Żuławach – robić długie treningi na rowerze czasowym, triathlonowym. Przez te kilka lat wzięłam udział w ponad dwudziestu wyścigach kolarskich w okolicach Trójmiasta.

Jako rodowita Gdańszczanka nie wyobrażam sobie nie wystartować w wyścigu kolarskim organizowanym w moim mieście po tak atrakcyjnej trasie, którą znam z gdańskiego triatlonu, a że do tego moim ulubionym kolorem w sporcie jest magenta, Velo Queen 2020 Gdańsk wydaje się być idealnym wyborem! Chciałabym zachęcić wszystkie dziewczyny, żeby spróbowały swoich sił w imprezie. Te, które już jeżdżą, moje koleżanki triathlonistki i kolarki oraz te, które jeszcze nie wiedzą, że kochają jeździć.”